Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dbać o skórzaną teczkę?

2019-04-19

Posiadanie modnej, efektownej teczki skórzanej staje się nierzadko zawodowym obowiązkiem. Teczki są eleganckie, praktyczne, biznesowe, idealnie komponują się z dzisiejszymi strojami biznesowymi.

Teczki skórzane nie są tanie, kupujemy je na lata, w związku z czym warto wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio o nie zadbać.

Dbając o skórzaną teczkę, warto przede wszystkim pamiętać o profilaktyce. Odpowiednie eksploatowanie, przemieszczanie teczki z pewnością zaowocuje dłuższą jej świeżością i estetycznym wyglądem. Ponadto, po każdorazowym przyjściu z pracy, warto dać skórze odetchnąć, czyli otworzyć ją i pozostawić otwartą na kilka chwil. Dopiero później schować ją do szafy. Należy pamiętać, by miejsce przechowywania było z dala od bezpośredniego światła słonecznego lub innego źródła ciepła.

Mimo dobrej profilaktyki, o skórę musimy dbać. Tak więc przede wszystkim musimy zainwestować w dobrej jakości preparat do pielęgnacji i konserwacji skóry. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w zadbaną, delikatną ściereczkę.

W pierwszej kolejności usuwamy ściereczką lub gąbeczką wszelkie zabrudzenia. Dopiero później nakładamy niewielką ilość preparatu, kremu lub pasty, do skóry. Preparat nakładamy ściereczką lub dołączonym do zestawu aplikatorem. Środek delikatnie i dokładnie rozcieramy na całej powierzchni teczki. Następnie delikatnie polerujemy. Warto zaopatrzyć się w sprawdzony i profesjonalny preparat.

Jak zadbać o teczkę skórzaną?

Teczka męskaZ pewnością nieraz zdarzyło się, że z naszą teczką podróżowaliśmy podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych i teczka zamokła. W takim wypadku należy ją jak najszybciej osuszyć, jednak nigdy nie pozostawiać jej w pobliżu źródła ciepła! Zbyt szybkie osuszanie skóry może ją zniszczyć. Tak więc osuszać musimy również delikatnie i równomiernie. Pomocne będzie wypełnienie teczki gazetami, które przyczyni się do szybszego wyschnięcia wnętrza a dodatkowo pomoże zachować kształt teczki. Suszymy zawsze na płaskiej powierzchni.

Dbając o małą i dużą teczkę na ramię, wiele osób skupia się przede wszystkim na jej zewnętrznej warstwie. Tymczasem należy chronić również jej wnętrze. Wystarczy taką pracę wykonywać raz, dwa razy w miesiącu, by zobaczyć efekty. Czyścimy wnętrze wilgotną szmatką, usuwamy kurz i zanieczyszczenia. Warto wygospodarować na to czas, szczególnie że po całym tygodniu, miesiącu pracy nagromadziło się tam, nie tylko wiele brudu, ale przede wszystkim dużo przedmiotów, notatek, drobiazgów, które niekoniecznie powinny się tam znajdować. Porządkowanie teczki stanowi nie lada argument do jej wyczyszczenia i zadbania o nią.

Jak widzimy, ochrona skórzanych teczek może być nieco pracochłonna. Nie warto się jednak zrażać, im lepiej zadbamy o teczki, tym dłużej nam posłużą i odpowiednio będą się prezentowały. Dziś liczy się nie tylko dobrze skrojony garnitur, odpowiednio dobrany krawat, ale również zadbana, elegancka skórzana teczka biznesowa.

Teczkami chwalimy się dziś w codziennej pracy, na spotkaniach biznesowych, konferencjach. Dzięki dobrze dobranej, zadbanej teczce możemy zyskać niejeden poważny kontakt biznesowy.

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Jak wybrać elegancką teczkę?

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 256 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Torebka piękna ! Zakup szybki i bezproblemowy!
2024-04-17
Brak dogodnych form zwrotu towaru tzn. po przeczytaniu całego regulaminu wywnioskowałam, iż muszę wypełnić załącznik nr 1 do zwrotu, którego nie mogę odnaleźć na stronie sprzedawcy. Inni sprzedawcy często taki załącznik dołączają do zamówienia.
pixel