Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak usunąć zapachy z torebki skórzanej?

2020-06-03

Urok wyrobów skórzanych mało kogo pozostawia obojętnym. Wielu konsumentów decyduje się właśnie na ten materiał wykończeniowy ze względu na jego trwałość i stylowy wygląd. Wytrzymałość oraz niepodatność na upływający czas to bardzo istotne cechy, dla których bardzo często kupujemy skórzane torebki. Dobrej jakości wyroby wykonane ze skóry są zwykle użytkowane przez lata, a mijające miesiące nie pozostawiają na nich żadnego śladu. Jedynym problemem, który może pojawić się w międzyczasie, stanowi nieprzyjemny zapach. Jak usunąć zapach ze skórzanej torby?

Niemiłe zapachy, czyli o tym, skąd się biorą przykre wonie w torebkach

Skóra naturalna to materiał szczególny, który wymaga również specjalnej pielęgnacji. Obecnie, nowe wyroby skórzane nie mają niemal żadnego wyczuwalnego zapachu (wynika to ze zmian w technice garbowania produktu), jednak z czasem torebki wykonane z tego materiału mogą nabierać przykrego zapachu, który kojarzy się ze starą, dawno niewietrzoną, szafą.

Oczywiste jest, że elegancka torba i nieprzyjemny zapach nie tworzą zgranego duetu. Jeśli więc w trakcie użytkowania takowy się pojawi, musimy niezwłocznie się go pozbyć. Należy mieć przy tym świadomość, że nowy produkt, który już na wstępie wydziela przykrą woń, może świadczyć o słabej jakości materiału wykorzystanego do produkcji. Jeśli w chwili zakupu mamy jakiekolwiek wątpliwości lub, już wówczas, zapach wydaje się drażniący, należy zrezygnować z zakupu, ponieważ taka woń nowego produktu może okazać się bardzo trudna, a nawet niemożliwa do usunięcia.

Przy wyborze skórzanej torebki, należy zwrócić szczególną uwagę na źródło jej pochodzenia. Tylko produkty wysokiej jakości gwarantują trwałe i komfortowe użytkowanie (co za tym idzie, dotyczy to także braku nieprzyjemnego zapachu). Warto pamiętać jednocześnie o tym, że właściwie przechowywane wyroby skórzane nie powinny wydzielać przykrych woni. Może się tak jednak zdarzyć, gdy taki produkt leży długo w miejscu bez dostępu świeżego powietrza.

Jak usunąć zapach z torebki, jeśli się taki pojawi? Istnieje na to kilka skutecznych sposobów, które można wykorzystać w warunkach domowych albo, za niewielką opłatą, przeprowadzić w punkcie usługowym.

Sprawdzone sposoby na to, jak usunąć zapach ze skórzanej torby

torebka skórzana

Pozbycie się przykrego “zapaszku” ze skórzanej torby jest stosunkowo łatwym zadaniem. Najprostszym z dostępnych możliwości jest zakup dezodorantu do stóp, który niweluje nieprzyjemną woń. Wystarczy rozpylić go we wnętrzu torby! Warto jednak pamiętać, aby produkt był marki dobrej jakości, ponieważ inne mogłyby okazać się nieskuteczne.

Do usunięcia zapachów z wierzchniej części torebki, można użyć preparatu pielęgnacyjno-czyszczącego do wyrobów skórzanych. Powinien on skuteczne usunąć ewentualną nieprzyjemną woń.

Innym sprawdzonym sposobem jest zastosowanie olejku eterycznego. Kilka kropel należy wlać do żelazka z funkcją parowania albo do gotującej się wody, a następnie potrzymać torebkę kilka chwil nad parą wzbogaconą o zapachowy preparat. W ten sposób nie tylko pozbędziemy się nieprzyjemnej woni, ale również nadamy nowej, którą lubimy i która nada torbie przyjemnego aromatu.

Ostatni sposób na wywabienie nieprzyjemnego zapachu ze skórzanej torebki to zabieg ozonowania. Można go wykonać w sklepach sprzedających preparaty do odgrzybiania klimatyzacji albo w odpowiednich punktach usługowych. Jest to metoda najdroższa z proponowanych, ale za to najbardziej profesjonalna, ponieważ wykonuje się ją przy użyciu bardziej zaawansowanych preparatów. Sprawdzi się najlepiej w przypadku toreb skórzanych klasy premium.

Ciesz się urokiem skórzanej torby bez “zapaszku”

Wyroby skórzane to wyjątkowe produkty, które zasługują na specjalne traktowanie. Warto zadbać o nie w odpowiedni sposób, aby służyły nam długo i komfortowo, bez zbędnych zapachowych dodatków. Właściwa pielęgnacja sprawi, że nasza torba będzie prezentować zawsze idealnie, jak prosto ze sklepu.

Usunięcie ze skórzanej torby “nabytego” zapachu należy do prostych zabiegów, który można wykonać w domu, sprawiając, że na nowo będziemy mogli się cieszyć naszym wyjątkowym produktem.


Sprawdź produkty do czyszczenia skóry

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Polecane torby materiałowe

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 256 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Torebka piękna ! Zakup szybki i bezproblemowy!
2024-04-28
Torebki ładne, szybka wysyłka
pixel