Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zabezpieczyć walizkę przed lotem?

2020-03-16

Wybierając się w podróż samolotem, warto przemyśleć kwestie zabezpieczenia bagażu. Dzięki własnej przezorności możemy bowiem uchronić walizkę przed zniszczeniem lub zgubieniem. Poza tym istnieją też odpowiednie rozwiązania w przypadku jej kradzieży. Jak zabezpieczyć walizkę do samolotu? Co zrobić, by zwiększyć pewność tego, że w miejsce docelowe trafi ona w jednym kawałku i nikt nie będzie miał dostępu do jej zawartości? Sprawdźmy!

Jak zabezpieczyć walizkę do samolotu? Kwestie bezpieczeństwa, na które powinniśmy wziąć pod uwagę

Po pierwsze, warto przemyśleć kwestię ubezpieczenia bagażu. Wykupując polisę na podróż, jednocześnie ubezpieczamy też walizkę oraz jej zawartość. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na to, co dany ubezpieczyciel proponuje. Oferty są różne i nie wszystkie chronią przed tym samym. Zazwyczaj odnoszą się do przypadków kradzieży. Jednak nie każda obejmuje też zgubienie lub zniszczenie. Ostateczna decyzja powinna więc zależeć od tego, na czym najbardziej nam zależy. Jak zabezpieczyć walizkę na inne sposoby?

W kwestii bezpieczeństwa z całą pewnością wiele znaczy również solidne zamknięcie walizki. Kupując jej nowy model, sprawdźmy zatem zamek. Co najmniej kilkukrotnie zamknijmy i rozepnijmy walizkę. Poza tym możemy zdecydować się też na torbę wyposażoną w zamek TSA. Skrót ten odnosi się do międzynarodowego standardu bezpiecznego podróżowania. Tego rodzaju zamek posiada specjalny szyfr, dzięki czemu dostęp do niej mają tylko określone osoby.

No i sam bagaż! Walizka powinna być wykonana z dobrego jakościowo materiału, który odpowiednio zabezpieczy wszystko, co znajduje się wewnątrz. Najsolidniejsze są produkty wykonane ze skóry naturalnej. Oczywiście ważny jest jej design, jednak przede wszystkim liczy się kwestia bezpieczeństwa zawartości. Zawsze też bagaż możemy okryć specjalną folią lub pokrowcem. Stanowią one dodatkową ochronę.

Jak oznaczyć walizkę do samolotu?

bagaż zabezpieczenie walizki

Oprócz wszystkich powyższych istnieją również inne wskazówki, jak zabezpieczyć walizkę. Przed wylotem możemy na przykład sporządzić listę rzeczy, które spakujemy. Pozwoli nam to szybko sprawdzić, czy przypadkiem nic nie zaginęło. Poza tym możemy też swoje dane umieścić wewnątrz bagażu. Oprócz identyfikatora kolejne miejsce jest jak najbardziej wskazane.

Co więcej, w celu rozpoznania własnego bagażu możemy przywiązać do niego coś charakterystycznego. Na przykład kolorową wstążkę czy brelok. Warto również przed podróżą wykonać zdjęcia torby. Jeśli z jakichś przyczyn będziemy musieli walczyć o odszkodowanie, łatwiej będzie nam udowodnić, że została ona zniszczona.

Stosując się do wskazanych porad, możemy być pewni, że zrobiliśmy wszystko by odpowiednio zabezpieczyć nasz bagaż. Reszta zależy już od linii lotniczych, które w trakcie podróży biorą za niego odpowiedzialność.

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Czym różni się bagaż rejestrowany od bagażu podręcznego?

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 268 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Torebka piękna ! Zakup szybki i bezproblemowy!
2024-05-17
Szybka wysyłka.Wszystko ok
pixel