Szaliki męskie
( ilość produktów: 28 )Jeśli szalik kojarzy Ci się z atrybutem kobiet lub – co gorsza – z młodocianymi pseudokibicami, koniecznie poszerz swoją wiedzę na temat mody dla Panów! Szaliki męskie zimowe nie tylko uchronią Twoje gardło przed przeziębieniem w czasie grudniowej zawieruchy, ale będą eleganckim dodatkiem do każdej stylizacji.
Szaliki męskie na każdą porę roku
Stereotyp macho, który przetrwa największe mrozy bez szalika czy rękawiczek, odchodzi do lamusa. Mężczyźni coraz lepiej zdają sobie sprawę z konieczności dbania o zdrowie. Odmrożone ręce czy zachrypnięty głos wcale nie są seksi, a przeziębienie nie jest atrakcyjną przygodą. Ciepłe, wełniane szaliki męskie zimowe świetnie chronią przed chłodnymi podmuchami.
Okazuje się, że stylowe okrycie szyi stało się modne i użyteczne także wiosna i jesienią. Panowie wybierają wtedy lżejsze, bawełniane modele. Nie powodują one przegrzania, a z drugiej strony zabezpiecza przed zdradliwymi marcowymi czy listopadowymi podmuchami i slota.
Gorące lato to domena produktów wielofunkcyjnych. Sportowe szaliki męskie typu bandama, mogą służyć jako okrycie szyi, głowy czy twarzy. Od dawna używają ich rowerzyści, aby odfiltrować część kurzu drogowego.
Szaliki męskie eleganckie na każdą okazję
Najbardziej codzienne są oczywiście szaliki typu bandama. Pasują do casualowych i sportowych stylizacji. Wykonane są z czystej bawełny, świetnie chłoną pot i izolują. Bawełna jest też wdzięcznym materiałem dla szerokiego wachlarza nadruków i wzorów np. z emblematami sportowymi czy filmowymi.
Druga kategoria to szaliki męskie eleganckie do płaszczy i kurtek. Są wykonane z bawełny lub tkane z wełny. Najczęściej są gładkie lub w delikatną kratę, w stonowanych kolorach. Możesz je założyć do okrycia wierzchniego do pracy lub na bardziej wytworną okazję. Niektóre luźniejsze modele zakończone są rzędem frędzli.
Jednak szczytem elegancji są szaliki męskie do garnituru. Lejący się, aksamitny materiał bardzo dobrze prezentuje się na oficjalnych okazjach. Ważne, aby dobrze dobrać wzór i kolor szalika do pozostałych elementów np. krawata, muszki czy poszetki.
Jak wiązać szalik do garnituru?
Istnieje kilka mniej i bardziej formalnych styli wiązania. Najpopularniejszy to obwiązanie szyi wokół, tak aby końce zwisały luźno z przodu lub jeden z przodu, a drugi z tyłu. Młodzieżowy styl to pojedynczy węzeł i luźne końcówki jedna pod druga.
Do garnituru bardziej pasuje wiązanie City Slicker lub Ivy League. W pierwszym przypadku składamy szalki na pół i wieszamy na szyi. Przez powstałą pętlę przekładamy obie końcówki. Najbardziej elegancki sposób polega na poprowadzeniu szalika wzdłuż pół zapiętej marynarki.