Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podstawy biznesowego spotkania

2015-09-21

Życie większości z nas zaczyna przypominać straszną rutynę: sen, praca, jedzenie, sen, weekend. Aby nie dać się zwariować najlepiej jest włożyć mnóstwo wysiłku w to, by praca, do której wstajemy codziennie rano sprawiała nam najwięcej przyjemności. Dzisiejszy tekst został stworzony z myślą o ludziach biznesu, który często uczestniczą w ważnych spotkaniach, konferencjach oraz prezentacjach. Przedstawimy w nim pokrótce najważniejsze punkty, o których nie możesz zapomnieć, chcąc zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Biznesowy Savoir-vivre:

  1. Po pierwsze: całowanie w rękę to przeżytek. Znaczna część kobiet uważa ten gest za zbyt prywatny oraz taki, który nie powinien mieć miejsca w biznesowych relacjach. Jeśli chcesz przywitać się z kobietą w delikatny sposób, wystarczy zwyczajny uścisk dłoni. Oczywiście lżejszy, niż przy powitaniach z mężczyznami.
  2. Wymiana wizytówek. Część osób uważa, że powinno wymienić się nimi dopiero na zakończenie spotkania. Nic bardziej mylnego. Wizytówki najlepiej jest rozdać na samym początku spotkania, tuż po powitaniu, ponieważ dzięki temu podczas naszego przemówienia, czy rozmowy, rozmówca będzie miał okazję na przyswojenie zawartości wizytówki, ewentualne zadanie pytania oraz wzrokowe zapamiętanie nazwy reprezentowanej przez nas firmy.
  3. Jeśli to Ty zapraszasz na kolację również Ty musisz za nią zapłacić. Na tym polu niestety nie ma taryfy ulgowej. Bez względu na wysokość rachunku po prostu nie wypada nie zapłacić za swoich gości.
  4. Prezenty. W zależności od rodzaju oraz celu spotkania, warto obdarować naszych gości drobnym upominkiem. Oczywiście przy kilkunastoosobowych spotkaniach wręczanie prezentów każdemu z gości wyglądałoby głupio, ale już przy spotkaniu z prezesem ważnej firmy w asyście jego kilku asystentów, bardzo mile widziane jest wręczenie podarunku właśnie prezesowi. Nie powinno to być nic osobistego, a wystawnego, jak np. unikalna whisky.
  5. Raczej bez względu na okazję strój powinien być najmożliwiej elegancki. W przypadku mężczyzn garnitur, krawat, spinki przy koszuli, a u kobiet sukienka lub spódnica do kolan, spodnie w przypadku, kiedy chcemy bardziej podkreślić naszą wysoką pozycję w firmie. Zwiewne sukienki oraz letnie męskie spodnie warto w tym czasie zostawić w domu, ponieważ żadne biznesowe spotkanie nie powinno odbywać się właśnie w takim stroju?

Jak wywrzeć dobre pierwsze wrażenie?

Jeśli mowa o wyglądzie, warto zainwestować w dodatek, który przyciągnie uwagę rozmówców. Torby na kółkach Mcklein to wspaniała inwestycja w wysokiej jakości biznesowy produkt, zaprojektowany z myślą o ludziach biznesu, pracujących na wysokich stanowiskach oraz wymagających od życia tego, co najlepsze. Torby na laptopa damskie oraz torby na laptopa męskie, stworzone w naszych pracowniach cechują się nienagannym stylem oraz rewelacyjną wytrzymałością na wszelkie, nawet te najodleglejsze podróże. Galanteria skórzana firmy Mcklein to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które w swojej pracy potrzebują niezawodności oraz ponadczasowego stylu!

Spotkania biznesowe

Torba biznesowa, podróżna

Torba damska biznesowa na laptopa dokumenty

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Budowanie zaufania i organizacja eventów - biznesowy poradnik część II

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 231 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-03
Bardzo szybko zrealizowane zlecenie - produkt zgodny z oczekiwaniami. Polecam zakupy w tej Firmie.
2024-01-18
Szybko i sprawnie
pixel