Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dbać o swoją galanterie skórzaną?

2020-06-07

Skóra naturalna to piękny i niezwykle elegancki materiał. Jest ponadczasowa, gdyż wraz z upływem czasu jeszcze bardziej zyskuje na szlachetności. Co więcej, jest trwała, a także wytrzymała. Wykorzystywana jest do wytwarzania produktów takich jak torebki, portfele, paski, aktówki i wiele innych. Wyroby te to inaczej galanteria skórzana. Jednakże o artykuły te należy odpowiednio dbać. Dzięki temu zachowają one wspaniały wygląd przez długie lata. Czynności konserwacyjne i pielęgnacyjne zabezpieczają artykuły ze skóry przed zabrudzeniami, wilgotnością, a także utratą koloru. Warto jednak podkreślić, że w zależności od rodzaju skóry przeprowadza się różne zabiegi. Jak zatem dbać o swoją galanterię skórzaną?

Konserwacja galanterii skórzanej

Galanteria skórzana – pielęgnacja skóry licowej

Zabiegi konserwacyjne dostosowuje się do rodzaju materiału. W przypadku skóry licowej do usunięcia niewielkich zabrudzeń wykorzystuje się wilgotną szmatkę. Warto pamiętać o tym, aby nie doprowadzić do przemoczenia. Jest to istotne, gdy w konsekwencji mogą powstać trudne do usunięcia zacieki. Pamiętać należy o delikatnym obchodzeniu się ze skórami matowymi, a także półmatowymi. Wyroby wykonane ze skóry licowej pielęgnuje się przez zastosowanie różnych kremów ochronnych zawierających wosk pszczeli. Regularne wcieranie środka w powierzchnię jest to sposób na to, aby przez długi czas prezentowała się ona, jak nowa.

Skórzana galanteria – konserwacja zamszu

zestaw do czyszczenia galanterii skórzanej

Innym rodzajem materiału, który wykorzystuje się do tworzenia produktów, jakim jest galanteria skórzana, jest zamsz. Jest on bardzo wymagający. Przed przystąpieniem do zasadniczego etapu szczotkuje się wszystkie zamszowe elementy. Dzięki tej metodzie uda się usunąć wszelkie zabrudzenia. Jednakże doskonały efekt uzyska się tylko wtedy, gdy kierunek czyszczenia będzie zgodny z układaniem się włosia. Gdy skórzana galanteria z zamszu ma plamy, używa się specjalnych preparatów. Mogą to być gotowe artykuły dostępne w sklepach. Można także posłużyć się jednym z domowych sposobów. Dobre efekty przynosi naniesienie drobno startej kredy. Wchłania ona tłuszcz, a ponadto nie jest trudna w usunięciu. Co więcej, skóry zamszowe zabezpiecza się przed wilgocią. Do tego celu stosuje się specjalistyczne impregnaty w sprayu. Warto podkreślić, że materiał ten ma predyspozycje do płowienia. Dlatego wskazane są także środki przeznaczone do odnowy koloru.

Ekskluzywna galanteria skórzana – w jaki sposób pielęgnować produkty z delikatnych skór?

Szczególną opieką otacza się skóry delikatne. Przykładem takiego produktu jest skóra węża. Cechą charakterystyczną jest tutaj podatność na pękanie. Dlatego koniecznie trzeba zadbać o regularne natłuszczanie powierzchni. Pożądane efekty przynosi zastosowanie naturalnych wyrobów, takich jak olejek rycynowy bądź gliceryna. Środki te mają doskonałe właściwości nawilżające. Kolejnym krokiem jest polerowanie. Do tego zabiegu wykorzystuje się miękką szmatkę z bawełny. Czynność przeprowadza się dokładnie. Należy ją także regularnie powtarzać. Co więcej, trzeba zabezpieczać produkt przed wilgocią i słońcem.

Ekskluzywna galanteria skórzana i jak o nią dbać?

Ekskluzywne produkty ze skóry są dopracowane w każdym szczególe, dlatego też wymagają wyjątkowej opieki. W tym przypadku warto mieć na uwadze to, aby pod żadnym pozorem nie stosować środków do usuwania zabrudzeń ze skór naturalnych, które nie są do tego celu przeznaczone. Najlepszym pomysłem jest zainwestowanie w specjalistyczne impregnaty do skór naturalnych. Dzięki nim zyskuje się długotrwałą ochronę przed wilgocią. Użycie takich kosmetyków sprawia, że staje się on odporna na aktywność szkodliwych warunków atmosferycznych, na przykład śniegu lub deszczu. Warto używać produktów, które przygotowano na bazie olejów roślinnych lub wosku. W konsekwencji każda torebka lub portfel będą prezentować się tak, jakby dopiero zostały zakupione w sklepie. Dopełnieniem całego zabiegu będą pasty do galanterii skórzanej. Pamiętać należy o tym, że wszystkie zabiegi konserwacyjne przeprowadza się po wcześniejszym oczyszczeniu powierzchni z kurzu i wszelkich zabrudzeń.

Skórzana galanteria to niezwykle elegancki dodatek do codziennej stylizacji. Trudno jest wyobrazić sobie coś elegantszego i bardziej wyrafinowanego. Zaletą tego materiału jest ponadczasowość, szlachetność, a także wytrzymałość. Jednakże w tym przypadku trzeba pamiętać o systematycznej pielęgnacji i konserwacji. Jest to jednak niewielki mankament w porównaniu z szeregiem korzyści, jakie uzyskują właściciele tych wyrobów.

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Renowacja galanterii skórzanej od podstaw

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 255 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Torebka piękna ! Zakup szybki i bezproblemowy!
2024-04-17
Brak dogodnych form zwrotu towaru tzn. po przeczytaniu całego regulaminu wywnioskowałam, iż muszę wypełnić załącznik nr 1 do zwrotu, którego nie mogę odnaleźć na stronie sprzedawcy. Inni sprzedawcy często taki załącznik dołączają do zamówienia.
pixel