Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

To już ósma?! Nie zaśpij – nie warto!

2016-07-07

Problem porannego wstawania dotyczy chyba wszystkich. Ciepłe łóżko i możliwość spania dłużej, niż możemy wydaje się być tak kusząca, że w Polsce i na całym świecie z przywileju tego starają się korzystać miliony ludzi. Z różnymi skutkami.Typowy schemat pobudki wygląda następująco: budzik, otwarcie oka, sięgnięcie po telefon, wyłączenie budzika, zamknięcie oka i pójście spać. Wygrywają ci, którzy pomiędzy ostatnim, a przedostatnim punktem włączą drzemkę. Ci drudzy mają wtedy znacznie więcej problemów? Powodów, dla którego nie jesteśmy w stanie skutecznie obudzić się na dźwięk własnoręcznie nastawionego budzika jest kilka.

A może to przez pogodę?

Widząc za oknem deszcz, wichurę, czy inne równie nieprzyjemne zjawiska pogodowe, nie ma chyba osoby, która wychodzi do pracy z uśmiechem na ustach. Nie można jednak uzależniać swojej wydajności w pracy (powiązanej bezpośrednio ze sposobem, w jaki codziennie rano wstajemy i szykujemy się do pracy) od kilku spadających z nieba kropel. W przezwyciężeniu tej niechęci do nieprzyjemnych zjawisk klimatycznych pomoże zakup dodatku, który uchroni przed ich skutkami ubocznymi. Ładny i drogi parasol, piękny płaszcz przeciwdeszczowy, czy obrzydliwie drogie gumiaki? Czemu nie! Jeśli od nich ma zależeć Twoje samopoczucie, wszystkie chwyty są dozwolone!

Nieodpowiedni dźwięk budzika

Problem ten wydaje się być absurdalnym, jednak jak dowodzą amerykańskie badania, w około 60% przypadków problem ze wstawaniem i związanym z tym zasypianiem, wynika właśnie z nieodpowiedniego sygnału. Czy biegając rano jak poparzonym zdarza Ci się zadawać sobie pytanie ?dlaczego ten budzik znowu nie zadzwonił??. Jeśli tak, może być to sygnał świadczący o tym, że Twój budzik dzwonił, ale sygnał nie był wystarczająco mocny, aby przebić się przez Twój mocny i twardy sen. W takim wypadku musisz wybrać dźwięk, który będzie głośny, wytworzy dużo hałasu i zmusi Cię do wyłączenia budzika. Może to być żołnierska piosenka, czy nawet zwykła syrena alarmowa! Słyszysz dźwięk budzika, ale sekundę po wyłączeniu go natychmiast zasypiasz? Połóż telefon (lub budzik, jeśli z takiego korzystasz) daleko od łóżka. Aby sygnał przestał dzwonić, chcąc nie chcąc będziesz musiał wstać z łóżka, a jeśli jesteś odpowiedzialną osobą, będziesz miał świadomość, że nie możesz już do niego wrócić i spokojnie zaczniesz przygotowywać się do kolejnego, pracowitego dnia. Jeśli to nie pomoże i będziesz twardo spać, pomimo dzwoniącego telefonu, spróbuj kupić uciekający budzik, którego wyłączenie nie jest tak proste jak klasycznego telefonu, czy budzika stacjonarnego.

Ułatw sobie organizację

Dużo osób, zbierających się rano do pracy ma duże problemy ze zorganizowaniem swojego czasu i wykonaniu wszystkich, niezbędnych czynności. W takim wypadku polecamy zakup męskiej torby na laptopa lub damskiej torby na kółkach firmy Mcklein, które pozwolą na zaprowadzenie porządku we wszystkich ważnych dokumentach, dzięki czemu zaoszczędzisz dużo czasu zarówno o poranku, jak i w ciągu całego roboczego dnia! Torby na kółkach oraz torby na laptopa od Mcklein cechują się wysoką jakością wykonania i wbudowanymi wewnętrznymi organizerami na dokumenty, dzięki czemu już podczas segregowania dokumentów w domowym zaciszu będziesz mógł włożyć je do odpowiednich komór torby na laptopa lub torby na kółkach, ciesząc się o poranku doskonale zorganizowaną i spakowaną torbą!

Jeśli Twoim problemem jest brak motywacji do porannej pobudki, należy poszukać nieco głębiej. Chodząc do pracy, w której realizujesz chociaż część swoich zawodowych celów oraz aspiracji powinieneś mimo wszystko mieć w sobie chęć i ochotę do codziennego wstawania i następujących po nim zawodowych obowiązków. Jeśli pomimo wcześniejszych złudzeń, że dana firma jest spełnieniem Twoich marzeń okazało się, że nie jest to szczyt Twoich zawodowych aspiracji, zastanów się nad zmianą pracy. Unikniesz w ten sposób frustracji i nerwów, spowodowanych codziennym wykonywaniem czynności, na które nie masz ochoty, a kto wie, czy w nowym miejscu nie zarobisz większych pieniędzy? Bo to, że w pracy, którą chcesz wykonywać zajdziesz znacznie dalej niż w tej niechcianej jest wręcz gwarantowane!

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Kiedy boli głowa, a praca się nie kończy

Nie zaśpij z torbami skórzanymi Mcklein

Poranne wstawanie

skórzana torba na laptopa

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 231 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-21
sklep godny polecenia, zamówienie zrealizowane sprawnie
2024-02-12
Wszystko w jak najlepszym porządku:)
pixel