Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Na co zwrócić uwagę przy zakupie męskiego portfela ze skóry?

2019-07-23

Mimo rozwoju technologicznego w aspekcie płatności, portfel to jedna z tych niezastąpionych rzeczy dla człowieka. Jest to nieodłączny element, z którego korzysta każdy mężczyzna. Oprócz spełnienia swojej nadrzędnej funkcji, czyli przechowywania pieniędzy oraz różnego rodzaju dokumentów, portfel wyraża także upodobania właściciela. Elegancki portfel skórzany męski jest odwzorowaniem charakteru oraz dodaje szyku, który uzupełnia doskonale styl jego posiadacza. Na co zwrócić uwagę, aby portfel męski skórzany był dobrym zakupem i cieszył na długie lata?

Ekskluzywny portfel skórzany męski to podstawowe wyposażenie każdego mężczyzny

Rodzaj skóry to bardzo ważny element i jeden z pierwszych, kiedy kupuje się portfel męski skórzany. Nie będzie zaskoczeniem tutaj, że skóra naturalna cieszy się największą popularnością. W tej kategorii od lat prym wiodą portfele wykonane ze skóry cielęcej i bydlęcej. Główne cechy, które za nimi przemawiają to delikatność materiału i trwałość.

Oprócz nich portfel męski skórzany może być wykonany ze skóry krokodyla, węża, jaszczurki oraz innych bardziej tropikalnych zwierząt. Decydując się na zakup portfela wykonanego ze skóry jednego z wyżej wymienionych zwierząt, należy upewnić się, czy został on wyprodukowany w sposób niełamiący postanowień Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami zagrożonych wyginięciem. Jest to bardzo istotne, ponieważ po pierwsze sami popełniamy przestępstwo, a po drugie przykładamy rękę do złego, tym samym pozwalając na takie zachowanie.

Są jeszcze portfele imitujące wygląd skóry, wykonane z materiałów syntetycznych, ale oprócz niższej ceny, nie przemawiają za sobą ani wykończeniem, ani jakością.

Elegancki portfel skórzany męski spisze się w każdej sytuacji

portfel skórzany

Bezapelacyjnie skórzany portfel męski szyty ręcznie jest najlepszym wyborem. Zarówno pod względem estetyki, jak i jakości. Ważne tutaj, aby przed zakupem dokładnie go obejrzeć, zwracając uwagę na prowadzenie szycia albo czy widnieją jakieś przetarcia lub przerwy. To samo dotyczy nitki, którą portfel męski skórzany jest szyty. Powinna być ona dosyć gruba oraz wytrzymała.

Wielofunkcyjny portfel męski wykonany ze skóry posiada również zapięcie. Oczywiście zewnętrzne zapięcie nie jest obowiązkowym elementem, jednak na pewno chroni lepiej przed wypadnięciem zawartości. Należy zwrócić uwagę, że zbyt grubo wypchane portfele, tracą swój walor dobrego wyglądu. Klasycznie jednak większość modeli posiada zamknięcie kieszonki, która jest do przechowywania monet. W tym przypadku najlepiej wybierać takie, zamykane na zamek, ponieważ inne zamknięcie, chociażby w postaci zatrzasku, nie daje pewnej gwarancji, że drobne nie przemkną przez powstałe szpary. Tym bardziej nie zaleca się kupowania portfeli z rzepami, dlatego że, bardzo szybko się zużywają.

Skórzany portfel męski to klasa i elegancja

Ostatnie ważne kwestie, dotyczące, na co warto zwrócić uwagę, kupując skórzany portfel męski to kolor i wielkość. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego portfel będzie służył. Jeśli jedynie do przechowywania znikomej ilości rzeczy, bez zastanowienia warto postawić na mniejszy. Będzie on wygodniejszy w użytkowaniu, przy tym nie wypycha kieszeni.

Z kolei, jednak gdy portfel ma służyć również do przechowywania dokumentów, takich jak karty kredytowe czy dowody, a w tym dodatkowo jeszcze gotówkę, lepiej zdecydować się na większy. Cienkie portfele cieszą się ogromną popularnością. W tym należy uwzględnić, co portfel będzie przechowywać. Nikt nie chce sytuacji, w której okaże się, że nowy portfel, chociaż ładny, nie spełnia swojej funkcji i nie mieści wszystkich potrzebnych nam akcesoriów.

Kolor tak samo to już wolny wybór kupującego. Głównie męskie portfele są czarne, brązowe albo w odcieniach szarości. To już naprawdę decyzja indywidualna. Komfort w użytkowaniu portfela jest najważniejszy, przy tym ma spełniać swoje założenie. Dlatego przed zakupem, należy rozważyć wszystkie wspomniane wyżej aspekty. Dzięki temu elegancki portfel skórzany męski będzie cieszył długie lata, a jego kupno będzie odzwierciedlać przemyślany i porządny zakup.

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Jaką aktówkę skórzaną wybrać dla prawnika?

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 263 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Szybka wysyłka.Wszystko ok
2024-05-06
Kapitalna obsługa.
pixel