Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kupujemy portfel skórzany – na co zwrócić uwagę?

2019-05-17

Pieniądz rządzi światem i choć zmieniają się formy płatności, a żywa gotówka coraz częściej zastępowana jest przez karty płatnicze i obrót bezgotówkowy, to wciąż większość z nas nie potrafi obejść się bez portfela. Oczywiście same portfele również ulegają zmianą. Zmienia się ich wielkość, kształt, materiały, z jakich się je wykonuje. To nie tylko kwestia mody, to przede wszystkim odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów, czyli nas wszystkich. Jeśli kiedyś portfel skórzany męski lub damski musiał posiadać dużą przestrzeń na bilon, to współcześnie ta przestrzeń ulega stałemu pomniejszaniu. W nowych portfelach pojawia się natomiast miejsce na dokumenty, karty płatnicze czy wizytówki – miejsce, które jeszcze kilkanaście lat temu w ogóle nie było nam do niczego potrzebne. Jeśli zatem planujesz kupić nowy portfel, warto pamiętać, że funkcja tego typu przedmiotów się zmienia. A na co dodatkowo zwrócić uwagę przy zakupie nowego portfela skórzanego damskiego lub męskiego?

Wielkość portfela

Kupując nowy portfel warto zastanowić się, do czego będzie nam on w zasadzie służył. Jeśli ma być to portfel do przechowywania samej gotówki, lepiej zdecydować się na zakup wygodnego, stosunkowo dużego portfela skórzanego z obszerną kieszenią na bilon i co najmniej dwiema przegrodami na banknoty. Jeśli natomiast ma być to przede wszystkim portfel na dokumenty, a my sami korzystamy głównie z kart płatniczych, warto sięgnąć po mniejszy portfel, który zmieści się w kieszeni spodni lub kurtki. W praktyce najlepiej sprawdzają się uniwersalne konstrukcje – portfele skórzane damskie i męskie, które posiadają odpowiednio dużo miejsca na gotówkę i na dodatkowe przedmioty – karty debetowe, dokumenty osobiste czy zdjęcia najbliższych nam osób.

Rodzaj stosowanej skóry

portfel męski

Po dziś dzień największą popularnością cieszą się portfele skórzane męskie i damskie wykonane z wysokiej jakości skór naturalnych. Za najlepsze z nich uznaje się skóry bydlęce i cielęce, które wyróżniają się delikatnością, a jednocześnie wielką trwałością i niezwykle estetycznym wyglądem. Producenci portfeli coraz częściej sięgają również po skóry innych zwierząt. Stąd na rynku pojawiają się portfele wykonane ze skóry krokodyla, węża, jaszczurki, rekina czy płaszczki. Sięgając po taki produkt musimy mieć jednak świadomość, że może być to materiał pozyskany w nielegalny sposób – z gatunków zwierząt będących pod ochroną - i zakup takiego portfela może skończyć się dla nas dużymi nieprzyjemnościami. Portfele skórzane damskie i męskie wykonuje się również ze skóry syntetycznej, a coraz lepsza jakość tego typu materiałów sprawia, że pod względem trwałości tylko w nieznacznym stopniu ustępują one portfelom wykonanym ze skór naturalnych.

Sposób wykończenia

To jeden z najważniejszych elementów przesądzających o trwałości i funkcjonalności konkretnego produktu. Mocne szwy i profesjonalne zamknięcie to największe atuty każdego dobrego portfela skórzanego damskiego lub męskiego. Dlatego wybierając konkretny portfel zawsze zwracajmy szczególną uwagę na jakość wykonania szwów – czy są równe, nie ma w nich ubytków, czy zostały odpowiednio zakończone i wykonane z odpowiednio grubej i wytrzymałej nitki. Podobnie jest z zamknięciem. Powinno być ono proste w obsłudze, bezawaryjne w działaniu i estetycznie wykończone.  

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Torba podróżna to funkcjonalność

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 255 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
Polecammmm
2024-05-06
Kapitalna obsługa.
pixel