Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kufer lekarski - funkcjonalny i wygodny niezbędnik każdego lekarza.

2019-09-02

Kufer lekarski to jeden z tych elementów przynależnych do pewnej grupy zawodowej. Dlatego torba lekarska powinna być doskonałym odzwierciedleniem profesji medyka. Każda osoba z tej grupy zawodowej powinna wyposażyć się w kuferek lekarski, który doskonale sprawdzi się w jego codziennej pracy. Aby tak się stało, należy dopasować go do własnych potrzeb. Kufer lekarski – funkcjonalny i wygodny niezbędnik każdego lekarza, jaki wybrać?

Torba lekarska, rozmiar i zastosowanie na pierwszym miejscu

Jest wiele specjalizacji medycznych, dlatego wybierając kufry lekarskie, należy uwzględnić jego zastosowanie. Tutaj można podać przykład, że inne rzeczy znajdą się w kufrze pielęgniarki, inne u lekarza, a jeszcze inne u położnej podczas wizyty domowej. Dlatego w takich wypadkach, rozmiar ma znaczenie i decydując się na zakup torby, musi być w stanie pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy.

Do takich z pewnością można zaliczyć różnego rodzaju materiały opatrunkowe, narzędzia chirurgiczne, aparat ciśnieniowy, stetoskop czy środki do odkażania i dezynfekcji. A na tym lista się nie kończy. To najlepiej pokazuje, ile obowiązkowych rzeczy musi pomieścić torba lekarska. Dlatego pierwszym krokiem podczas kupowania kufra jest ustalenie, do jakiego rodzaju lekarza ma trafić.

Następnie można kierować się indywidualnymi aspektami, uwzględniając indywidualne podejście i założenia zawodowe danej osoby. Dobierając kufer lekarski w taki sposób, uniknie się rozczarowań po zakupie oraz sprawi, że nie będzie problemów w przypadku codziennego używania torby.

Kufer lekarski — funkcjonalność nie mniej ważna

torba lekarska

Kolejnym elementem wartym uwagi podczas wyboru kufra lekarskiego jest jego funkcjonalność. Pierwszą cechą, która rzuca się w oczy, jest ilość kieszeni. Torba lekarska powinna mieć ich tyle, żeby swobodnie można było przechowywać wszystkie niezbędne akcesoria lekarskie w osobnych przegrodach. Wygoda oraz bezpieczne przechowywanie odgrywa tutaj główną rolę. Uwzględnić także można wielkość kieszeni. Nie powinny być tych samych rozmiarów, a raczej dostosowane pod dany sprzęt medyczny. Tradycyjne kuferki lekarskie posiadają jedną, obszerną komorę główną oraz kilka mniejszych kieszeni wewnętrznych na mniejsze przedmioty.

Pamiętać też trzeba, że często dla lekarza w nagłych przypadkach liczy się każda sekunda. Drugim ważnym aspektem jest waga torby. Należy unikać zbyt ciężkich modeli, które nosi się w ręku. Utrudniają one przenoszenie, dodatkowo negatywnie wpływając na zdrowie ludzi, którzy powinni świecić przykładem w kwestiach ergonomii dźwigania. Niektóre kufry lekarskie posiadają doczepiany pasek, który umożliwia noszenie na ramieniu. Jest to zdecydowanie wygodniejszy sposób transportu torby, zwłaszcza w sytuacjach, gdy trzeba pokonać dłuższy dystans.

Materiał świadczy o jakości, czyli kuferek lekarski skórzany

Estetyka jest ważna, z pewnością ma również ogromne znaczenie w kontekście podjęcia decyzji. Jednak nie jest ona aż tak istotna, jak funkcjonalność i ogólne przeznaczenie torby. Nie mniej jednak materiał to trzeci czynnik decydujący o zakupie danego produktu.

Dlatego kuferek lekarski skórzany cieszy się cały czas ogromnym powodzeniem. Dzieje się tak, ponieważ torba wykonana z naturalnej skóry sprosta nawet wygórowanym oczekiwaniom. Wszystko opiera się na bardzo wysokiej jakości produktu, który wykonany z naturalnej skóry jest wytrzymały, odporny na czynniki zewnętrze oraz wizualnie prezentu się nienagannie.

Wybierając kuferek lekarski skórzany, większość osób uwzględnia jeszcze jeden element. Tym elementem jest kolor torby, dostępny na rynku w kilku odsłonach. Najczęściej wybiera się kufry lekarskie, które mają klasyczne barwy w odcieniach czerni oraz brązu. Takie barwy są po prostu ponadczasowe i doskonale pasują do każdego ubioru noszonego przez lekarza. Odstępstwem od reguły mogą być pediatrzy, którzy ze względu na kontakt z dziećmi, czasami decydują się na inny odcień. Wszystko po to, aby dziecko patrząc na kolorową torbę, nie stresowało się jeszcze bardziej podczas wizyty u lekarza.

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Czym wyróżnia się torba dla lekarza?

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 231 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-16
Super
2024-02-15
Szybką dostawą, bez problemów
pixel