Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jesteś modny i przystojny? Będziesz więcej zarabiał

2015-09-15

Według najnowszych badań Uniwersytetu Kalifornii, pracodawcy są skłonni zatrudnić osobę o lepszej prezencji i mniejszym doświadczeniu, niż osobę gorzej wyglądającą, ale o dużo większym doświadczeniu. W tym zdaniu nie ma żadnego błędu. Jeśli prezentujesz się lepiej, masz dużo większe szanse na otrzymanie wymarzonej pracy.

Zawsze warto dobrze wyglądać!

Czy wiesz, czym jest "efekt eureoli"? To wrażenie polegające na tym, że rekruter w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej nieświadomie przypisze osobie lepiej wyglądającej umiejętności, których w rzeczywistości może nawet nie posiadać. W jego odczuciu osobie tej przypisze wyższe kompetencje zawodowe, niezależnie od stanu faktycznego.

Nic za darmo, nie osiadaj na laurach. Jeśli należysz do grona osób solidnie wynagradzanych za swój nienaganny wygląd i prezencję, musisz się także pilnować bardziej niż wszyscy inni. Te same badania pokazują także, że osoby atrakcyjne są o wiele surowiej karane za popełnione błędy, niż osoby nieatrakcyjne. Od osób ładniejszych wymaga się znacznie więcej, a wygląd ma odzwierciedlać cechy osobiste, więc jeśli jesteś idealny na zewnątrz, Twój środek też musi dążyć do ideału. Tak samo jak czynności i decyzje, które podejmujesz. Błąd w pracy popełniony przez osobę bardzo atrakcyjną, dla pracodawcy oznacza tyle samo, co przyjście tej osoby do pracy zupełnie nago. Jest to porównanie mocne, ale bardzo obrazowe.

Jeśli więc w swojej pracy należysz do grona osób najlepiej ubranych, zawsze idealnych i perfekcyjnych, zbieraj tego owoce, ale uważaj na błędy. Mogą nieść one bolesne skutki?

Interesujesz się modą i przywiązujesz dużą wagę do tego, co danego dnia zakładasz oraz jakie wybierasz dodatki? To bardzo dobrze! W sklepie internetowym McKlein znajdziesz stylowe, zgodne z wszelkimi wymaganiami biznesowymi torby na laptopa męskie, torby na laptopa damskie, etui na wizytówki skórzane oraz portfele skórzane męskie i damskie.

Zobacz też poprzedni wpis: Modne lato czyli jak odmienić swoją szafę za kilka złotych

Męższczyzna w garniturze
Męższczyzna startapowiedzBizmesmen w garniturze

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 268 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Wszystko super.
2024-05-17
Szybka wysyłka.Wszystko ok
pixel