Jak składać poszetkę? 5 łatwych sposobów
Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielką różnicę mogą uczynić małe rzeczy. Potrafią zmienić zupełnie wyraz i nadać wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Co więcej, komponenty te sprawiają, że dana osoba zyskuje większą pewność siebie. To doskonale przekłada się na osiągane wyniki. Wystarczy mały akcent w naszej garderobie i możemy zdobywać świat. Nie ma dla nas wówczas rzeczy niemożliwych. Taką przysłowiową kropką nad i, jest poszetka.
Co to takiego? Najprościej rzecz ujmując, jest to prostokątna bądź kwadratowa chusteczka stanowiąca dodatek do męskiego garnituru. To ten kolorowy akcent wystający z kieszonki marynarki! Jednakże zdajemy sobie sprawę z tego, że sama poszetka to nie wszystko. Musimy ją dobrze złożyć. Jest to niezbędny warunek, żeby uzyskać powalający efekt. Dla niektórych osób może to się wydawać skomplikowane. Szczególnie wówczas, gdy nie dysponują one znacznymi umiejętnościami o charakterze manualnym. W związku z tym prezentujemy pięć łatwych metod na złożenie poszetki.
Pierwszy sposób na złożenie poszetki
Składanie poszetki nie jest trudną czynnością. Bardzo często preferowaną formą jest metoda określana mianem rogów. Do tego sposobu najlepiej nadają się chusteczki wykonane z lnu. Dla uzyskania pożądanego efektu składamy materiał dwa razy, tak żeby udało nam się otrzymać kwadrat. Następnie nasze postępowanie uzależnione jest od tego, czy pragniemy wystawić na światło dzienne środek poszetki, czy też kanty.
Gdy chcemy pokazać dwa rogi, to musimy delikatnie rozsunąć kwadrat, który złożyliśmy na początku. Dalsze rozsuwanie komponentu sprawi, że zaprezentujemy cztery rogi. Panowie lubią także eksponować trzy brzegi. W tym przypadku chowamy jeden wrąb, otrzymany w wersji z czterema elementami.
Jak złożyć poszetkę druga metoda – pufa
Składanie poszetki w ten sposób to jedna z najłatwiejszych metod. Materiałem, który pozwoli na uzyskanie najlepszych rezultatów, jest jedwab. Ma to duże znaczenie, gdyż poszetka do garnituru jest bardzo łatwa w ułożeniu. W pierwszej kolejności łapiemy dodatek za środek. Druga dłoń posłuży nam za schwytanie struktury mniej więcej w połowie długości. Materiał wkładamy końcówkami do kieszonki marynarki. Pożądany efekt otrzymamy, gdy lekko rozłożymy chusteczkę na szerokość brustaszy.
Ogromną korzyścią jest niepowtarzalny efekt i łatwość zastosowania. Pufa doda uroku mężczyźnie, podczas wielu różnych okazji. Gdy posłużymy się kolorowymi wersjami, bardzo dobrze uzupełnimy strój codzienny. Natomiast klasyczna biała chusteczka doda pewności siebie w czasie oficjalnych i ważnych wydarzeń.
Trzeci sposób doskonały chaos
Poszetka do marynarki może także sprawiać wrażenie pewnego nieporządku. Rezultat jest godny uwagi! W początkowej fazie przygotowania postępujemy tak samo, jak w sytuacji opisanej powyżej. Tutaj także wykorzystujemy jedwabne chusteczki. Podkreślić należy fakt, że to ułożenie poszetki pasuje raczej mniej oficjalnych spotkań. A więc zaczynamy! Wszystko zaczyna się tak jak w wersji puff. Różnica jest taka, że komponent umieszczamy w kieszeni nie kantami, a środkiem. Na zakończenie całego procesu brzegi elegancko układamy. I gotowe! Możemy cieszyć się wspaniale wyglądającą poszetką!
Poszetka do garnituru - Intrygująca fala
Taki sposób prezentuje się fantastycznie, gdy wykorzystamy tkaninę w jednolitym kolorze. Zauważyć należy fakt, że asymetryczny kształt zwraca bardzo dużą uwagę. Mężczyzna w takim dodatku prezentuje się niezwykle elegancko. W celu złożenia na początku spłaszczamy materiał na gładkiej powierzchni. Jeden kant składamy w dół i układamy trójkąt. W dalszym postępowaniu komponujemy jedną stronę tak, żeby zatrzymała się nad drugą. Układamy ponownie, aby udało nam się uzyskać trzy rogi. Następnie lewa końcówka musi stykać się z dolną. Teraz trzeba tylko odwrócić tkaninę i zobaczyć czy brzeżek kieruje się w naszym kierunku. Strona, która pokazuje rogi, musi być złożona w dół. Tworzymy falę i umieszczamy ozdobę w kieszonce marynarki.
Jak złożyć poszetkę w podzielony diament
Jest to ostania propozycja na złożenie poszetki, ale najbardziej elegancka spośród wyżej zaprezentowanych. Do tego celu bierzemy jednolitą tkaninę w jasnym kolorze. Na początku gładzimy poszetkę na płaskiej powierzchni. Składamy na połowę, tworząc prostokąt. Dalej postępujemy tak samo i uzyskujemy kolejną podstawową figurę geometryczną, czyli kwadrat. Kolejny krok polega na zgięciu materiału na połowę po przekątnej. W ten sposób powstaje mały trójkąt. Każdy róg figury prowadzimy do punktu środkowego. Wkładamy do kieszeni i jesteśmy gotowi na podbój świata!
Zobacz też nasz poprzedni wpis: Eleganckie spinki do mankietów - czyli jak wzbogacić swój wyglą∂ dodatkami?