Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać walizkę podróżna do swoich indywidualnych potrzeb?

2021-11-20

Walizki podróżne we współczesnych czasach charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością konstrukcji, doskonałą jakością, lekkością, kolorystyką i trwałością. Stanowią one w wielu przypadkach świetny, designerski gadżet, który każdy może dobrać do swoich indywidualnych potrzeb i stylu. Szerokim wyborem walizek podróżnych, także tych na kółkach, może się pochwalić firma McKlein. Skorzystaj zatem z naszej oferty. Nasze indywidualne potrzeby pod tym względem są najczęściej dość złożone, bowiem wynikają  z faktu np. wykonywania pracy związanej z wyjazdami służbowymi, zarówno krótkimi jak i dłuższymi. Ponadto jak każdy wyjeżdżamy również na dłuższe wakacje, czy urlopy. Środki lokomocji bywają różne, może to być samochód, kolej lub samolot. Z tego wynika, że potrzebujemy uniwersalnej walizki podróżnej, a może nawet dwóch - jednej większej, a drugiej mniejszej.

Walizka podróżna i walizka podróżna na kółkach - jak dobrać, aby spełniły nasze indywidualne potrzeby?

Pierwszy warunek niezbędny do wyboru walizki podróżnej już określiliśmy. Szukamy zatem modelu jak najbardziej uniwersalnego, bądź dwóch walizek podróżnych. Następne ważne cechy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze walizki podróżnej to: rodzaj materiału, z jakiego jest ona wykonana, jej masa oraz ilość i rodzaj kółek. Dodatkowo ważny jest zamek, uchwyty i rączki oraz pojemność i funkcjonalność wnętrza walizki podróżnej. Bez względu na to, czy to jest walizka podróżna, czy walizka podróżna na kółkach najlepiej, by była wykonana z materiału wodoodpornego. Materiał wierzchni walizki Jeżeli chodzi o materiał, z którego wykonano walizki podróżne i walizki podróżne na kółkach, to najważniejsze, żeby dawał on trwałość i dobrze chronił przed zniszczeniem naszych rzeczy i przedmiotów znajdujących się w nich. Nie bez znaczenia jest lekkość walizki podróżnej i walizki podróżnej na kółkach. Z tego punktu widzenia najlżejsze są modele wykonane z materiału włókienniczego np. nylonu, poliestru itp. Nie mniej jednak często nie zwracamy zbytniej uwagi na lekkość walizek i wybieramy cięższe, bądź bardziej twarde modele. Te pierwsze konstruujemy ze skóry naturalnej i są one bardziej eleganckie, a te drugie np. z tworzywa ABS (Akrylonitryl, Butadien, Styren). Waga Preferujemy walizkę podróżną i walizkę podróżną na kółkach o możliwie jak najmniejszej wadze. Taka walizka daje duży komfort. Można w niej w razie potrzeby spakować więcej rzeczy. Ponadto bagaż jest wtedy lżejszy, co jest z pożytkiem dla naszego kręgosłupa, pleców i ramion. Ilość i rodzaj materiału kółek Przy dobieraniu walizki podróżnej na kółkach zwróćmy uwagę właśnie na kółka, a głównie na ich jakość oraz z jakiego materiału są wykonane. Dobrym materiałem w tym przypadku będzie kauczuk. Przy tym najlepiej, jeżeli kółka obracają się o 360 stopni, co bardzo ułatwia manewrowanie walizką. Dodatkowo jest ona wygodniejsza, mimo iż mniejszych rozmiarów. Zamek, uchwyty i rączki Walizki podróżne i walizki podróżne na kółkach zabezpieczamy za pomocą solidnego zamka bez możliwości zacinania się. Niektórzy preferują zamki z szyfrem, co też jest dobrym wyjściem, jeżeli przewozimy wartościowe przedmioty oraz dokumenty. Uchwyty walizek podróżnych i walizek podróżnych na kółkach są bardzo ważnymi ich elementami. Rączki ich muszą się płynnie wysuwać i nie zacinać, a po całkowitym wysunięciu powinny automatycznie się blokować. Ponadto powinny być na tyle długie, żeby nie garbić się przy ich prowadzeniu. Najlepiej, gdy walizki mają uchwyty do noszenia ich zamiennie w ręku lub na ramieniu. Walizki podróżne na kółkach często mają stelaże tzw. ramy lub wózki. Mają również uchwyty, które w tym przypadku pełnią także ważną funkcję.

Funkcjonalność wnętrza walizki podróżnej i walizki podróżnej na kółkach

Funkcjonalność większej walizki polega na posiadaniu przez nią znaczącej ilości przegród i kieszonek. Wtedy bowiem można wygodnie ją użytkować, organizując odpowiednio przestrzeń w jej wnętrzu. Warto także, aby walizkę wyposażyć w zapinaną na zamek błyskawiczny kieszonkę, służącą do pomieszczenia w niej drobnych przedmiotów, kosmetyków, książek bądź dokumentów. Dobrze jak ma ona przegrodę i pokrowiec na laptopa. Ważne jest również zamontowanie w wewnętrznej części tych wyrobów dodatkowego pasa i zapinanej na zamek błyskawiczny dodatkowej komory na ubrania, co jest korzystne przy ich przewożeniu.

Walizka podróżna i walizka podróżna na kółkach - propozycje firmy McKlein

Walizka Duża National Geographic Pulse L czarna o wytrzymałej konstrukcji i wykonana została w 100 % z tworzywa ABS. Posiada ona wysuwaną i blokowaną rączkę na stelażu, górną i boczną rączkę, cztery podwójne i obracane o 360º koła. Jej komora wewnętrzna jest praktyczna wraz z zapinaną kieszenią z siatki. Zaopatrzona jest w zamek szyfrowy TSA. Istnieje też możliwość poszerzenia walizki.

Walizka Średnia 4 kółka 78 litrów Thule Spira niebieska stworzona została z materiału poliestrowego. Ma ona pojemną główną przegrodę z paskami ściągającymi i utrzymującymi zawartość na miejscu i wygodne otwieranie panelu przedniego. Można ją też rozszerzać. Zaopatrzono ją w zamek z systemem TSA i ukrytą plakietką identyfikacyjną. Posiada też wewnętrzne kieszenie z zamkami błyskawicznymi i elastyczne kieszenie boczne. Narożniki zabezpieczono ochraniaczami i gumowymi listwami chroniącymi przed uszkodzeniem. Stabilne jej prowadzenie zapewniają teleskopowy uchwyt i system kółek V-channel. Możemy je schować do zapinanej na zamek błyskawiczny kieszeni. Zapewnia ona płynną jazdę, dzięki specjalnemu układowi 8 kółek. Ma wysuwaną rączkę.

Walizka od McKlein to niezbędne akcesorium w podróży
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 268 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Zamówiony towar bardzo dobrej jakości. Realizacja zamówienia super. Gorąco polecam
2024-05-18
Torebka piękna ! Zakup szybki i bezproblemowy!
pixel