Dlaczego warto kupić piórnik skórzany?
Słowo “klasa” kojarzy się przede wszystką z salą lekcyjną w podstawówce. Piórnik skórzany spowodował jednak, że to samo słowo jest teraz synonimem stylu i elegancji. Nie tylko w szkole, ale także w domu czy w korporacyjnym biurze. Maksimum biznesowego szyku funkcjonalności za finansowe minimum.
Czym właściwie jest skóra?
Na rynku funkcjonuje niezliczona ilość sklepów oferujących artykuły szkolne i biurowe różnej maści. W ich propozycjach znajdziesz między innymi piórniki wykonane z rozmaitych materiałów - poliestru, tworzywa sztucznego czy w końcu skóry. Ten ostatni z półfabrykatów różni się od pozostałych znacząco. Skóra jest naturalnym materiałem wykorzystywanym w różnorodnych gałęziach przemysłu: odzieżowej, galanteryjnej, a nawet samochodowej. Surowiec ten pozyskuje się z powłoki ciała zarówno dzikich, jak i hodowlanych zwierząt.
Skóra czy ekoskóra? Oto jest pytanie!
Mimo sporego podobieństwa pod względem wizualnym, ekoskóra nie może stawać w szranki ze skórą naturalną. Część parametrów skóry syntetycznej, tj. oddychalność czy przepuszczalność pary wodnej jest na dużo niższym poziomie niż w przypadku materiału naturalnego. Ponadto, ekoskóra jest surowcem syntetycznym. Obecnie, produkcja tego substytutu z powłoki PVC została zastąpiona powłoką poliuretanową.
Sztuczna skóra pod wpływem wysokich temperatur traci swoją wytrzymałość - wówczas spala się i topi jednocześnie. Na drugim biegunie stoi wyrób naturalny, który pod wpływem tej samej zmiennej kurczy się i twardnieje. Mimo tego, że galanteria skórzana należy do produktów droższych, jest warta inwestycji ze względu na cechy które są z nią tożsame, tj. wytrzymałość. Skórzany piórnik na długopisy jest grubszy i mniej podatny na rozciąganie po podgrzaniu. Warto!
A może etui skórzane na długopisy?
Pośród dziesiątek piórników na rynku, również wśród skórzanych wyrobów znajdziesz cały wachlarz wyboru. Tuby, okrągłe, etui, pokrowce czy takie w kształcie prostopadłościanu - możliwości jest wiele. Najpopularniejszymi modelami są nieustannie te okrągłe, z uwagi na to, że sprawdzają się wszędzie - w pracy, szkole i biurze. Równie cenione są także formy skórzanych etui na długopisy, w których możesz umieszczać swoje przybory. Każdy z tych modeli wiąże się z koniecznością wyboru nie tylko kształtu i wielkości, ale również kolorystyki. Mimo tego, że skóra kojarzy się najczęściej z barwą czarną, rynek gwarantuje również wyroby w odcieniach brązu, skóry naturalnej czy koniaku. Warto więc wybrać tak, by spełnić swoje estetyczne oczekiwania!
Jedno zastosowanie? Nie w tym przypadku!
Piórnik skórzany na przybory do pisania to nie tylko mobilny niezbędnik ucznia na podstawowe gadżety. To przede wszystkim jedno z pierwszych narzędzi, za które odpowiedzialność bierze kilkuletne dziecko. To właśnie tam chowa i dba o swój mały, ważny świat, którym opiekuje się każdego dnia. Piórnik jest elementem, za który każdy uczeń bierze odpowiedzialność na początku edukacyjnej kariery i z jego pomocą organizuje swoją wymagającą pracę.
Ale nie tylko! Klasyczny wygląd i elegancja w pełnej krasie czynią z piórnika biurowe dzieło sztuki, którego nie powstydzi się żaden menadżer. Poza tym niezbędnik może być również swego rodzaju schowkiem na klucze, drobną elektronikę czy gadżety, tj. karty kredytowe lub paragony, które powinny stacjonować w jednym miejscu.
Wybór piórnika nie należy do najłatwiejszych, jednak skorelowanie swoich wymagań i funkcjonalności z estetyką sprawi, że najbliższy Twojemu sercu będzie piórnik ze skóry naturalnej!
Zobacz też nasz poprzedni wpis: Plecak czy torba młodzieżowa – co wybrać?