Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Asertywność dla początkujących

2016-09-18

Biznes nie jest dla ludzi słabych. Jedynie dzięki pewności siebie, twardemu charakterowi i umiejętności walki o swoje racje możesz w nim coś osiągnąć. Nie tylko początkującym, ale także i pracującym kilka, a nawet kilkanaście lat w różnych branżach pracownikom trudno jest prowadzić rzeczowe negocjacje, podczas których każda ze stron chce zyskać jak najwięcej. Nie mając opanowanej sztuki dyskusji i asertywności, można doprowadzić do zerwania rozmów i, w najgorszym wypadku, przejścia naszego rozmówcy do konkurencji. Jak stać się bardziej asertywnym w kilkanaście minut?

Lista celów

Przed każdą rozmową przygotuj sobie listę celów, jakie chcesz osiągnąć podczas prowadzonej rozmowy. Najniżej zapisz te kluczowe, najbardziej podstawowe, a idąc wyżej umieszczaj te bardziej abstrakcyjne, których osiągnięcie jest mniej możliwe. Na szczycie listy powinien znaleźć się cel-marzenie. Praktycznie niemożliwy do zrealizowania, do którego będziesz dążył w toku dalszych rozmów, prowadzonych w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Dzięki takiej liście już od pierwszych rozmów z Klientami będziesz wiedział, na jakie ustępstwa możesz pójść, a co jest absolutną podstawą, bez której nie dasz rady dalej funkcjonować.

Nie neguj pomysłów i propozycji innych

Jak zareagujesz, kiedy po zaproponowaniu swojego pomysłu usłyszysz krótkie ?nie?? Na pewno nie tak, jak chciałbyś, żeby zareagowała druga strona, prawda? Kluczem do przeforsowania własnego pomysłu jest pozytywna krytyka. Stosuje się ją w bardzo prosty sposób: po wysłuchaniu pomysłu drugiej strony powiedz ?ten pomysł podoba mi się, ponieważ??, po czym zastosuj płynne przejście do konstruktywnej krytyki, mówiąc ?a wspomniany przez Pana? moglibyśmy zrobić tak i tak?. Dzięki temu rozmówca zostanie doceniony, a Ty do drugiej części swojej wypowiedzi będziesz mógł dodać swój własny cel, którego realizacja pozwoli Ci na osiągnięcie sukcesu.

Czasami zdarza się jednak, że prowadzona w dyplomatyczny sposób dyskusja nie przynosi oczekiwanych efektów. Wtedy musisz po prostu powiedzieć ?nie?. Nie obawiaj się, że przez to będziesz mniej szanowany i nikt nie będzie chciał siadać z Tobą do negocjacji. Wręcz przeciwnie! Zdecydowana większość biznesmenów woli prowadzić dłuższe negocjacje z osobami, które wiedzą, czego chcą i umieją w odpowiednich momentach powiedzieć ?nie?, niż z tymi o nadmiernie dyplomatycznym sposobie rozmowy. Postaraj się zatem wyczuć swojego biznesowego partnera i rozmawiać z nim w dopasowany do jego upodobań sposób.

Liczy się także wygląd

Pamiętaj, że podczas wszelkiego rodzaju rozmów i dyskusji ważny jest także Twój wygląd. Doskonałe przygotowanie do spotkania w połączeniu z nienagannym ubiorem oraz dodatkami mogą zdziałać cuda. Galanteria skórzana od Mcklein zaprojektowana została z myślą o biznesmenach, muszących sprostać na co dzień wysokim wymaganiom świata biznesu. Nasze torby skórzane na laptopa oraz torby podróżne na kółkach to synonim i uosobienie klasy, której potrzebujesz. Na pewnym poziomie teczki skórzane męskie to jedyny skórzany dodatek, z jakim możesz zasiąść przy negocjacyjnym stole. Odwiedź nasz sklep internetowy i obejrzyj nasze produkty w rewolucyjnej technologii 360 stopni, która pozwala na przybliżanie i obracanie galanterii skórzanej w dowolny sposób, dzięki czemu nie umknie Ci żaden szczegół!

Zobacz też nasz poprzedni wpis: Zapakujcie to razem - rodzinny wyjazd z Mcklein

winnetka mcklein, torebka damska skórzana, pomarańczowa torebka, kolorowa torebka, kolorowe torebki, duża torebka, duża torebka damska, torebka damska na laptopa, torba na laptopa, torba na laptopa damska, moda, galanteria skórzana, kolorowe torebki damskie, kolorowe torebki,
teczka lexington, lexington suitcase, teczka skórzana, teczka skórzana męska, torba męska, torba na laptopa, torba na laptopa męska, torba na laptopa skórzana, czarna teczka, oryginalna teczka męska, sklep internetowy, galanteria skórzana,

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 269 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Zamówiony towar bardzo dobrej jakości. Realizacja zamówienia super. Gorąco polecam
2024-05-14
:)
pixel